Naše služby

Malířské práce

Provádíme veškeré malířské práce jakéhokoliv rozsahu od malování bytů , kanceláře, schodišť, novostaveb, činžovních a panelových domů, rodinných domů, obchodů , školních zařízení, zdravotních zařízení, úřadů a státních institucích po průmyslové objekty. Malujeme všechny druhy omítek a sádrokartony. U naší firmy je samozřejmostí přikrytí podlah a nábytku ochrannými foliemi. Nábytek by měl být, pokud není domluveno jinak, sestěhovaný doprostřed místnosti. Potřebujete-li pomoci s nábytkem, tak ani to není pro nás překážkou. Po vymalování je možno objednat u naší firmy úklidové práce za výhodné ceny.

 

Malování pro vás nemusí být strašákem. Ušetřete si dovolenou a spoustu námahy. Spolehněte se na nás. Postaráme se o kompletní malířské práce pro váš byt, dům, ale i kancelář či provozovnu. Kdykoli vám budeme k dispozici i při řešení stavebně složitých a špatně dostupných ploch jako jsou schodiště, členité půdy apod. Pomůžeme urychlit závěrečné práce při rekonstrukci. Můžete se na nás ale kdykoli obrátit i s potřebou malování malého prostoru.

Na základě letité zkušenosti v oboru vám pomůžeme najít nejvhodnější odstín barvy i způsob malby. Pracujeme výhradně s vyzkoušenými materiály, u kterých vám můžeme garantovat jistotu sytosti barvy a kompaktnosti celého povrchu. Důraz klademe při práci na kvalitní a trvalý výsledek. V závěru se postaráme o základní úklid a i během práce se snažíme brát maximální ohledy na okolní místnosti a vaše pohodlí. Vždy dodržujeme sjednané termíny, pracujeme rychle a pečlivě.

Barva stěn dokáže výrazně ovlivnit atmosféru celého interiéru. Vhodně zvolený odstín dokáže opticky zvětšit nebo zmenšit prostor, zajímavě podtrhne styl, upozorní na vybavení nebo stavební dispozice pokoje, zlepší viditelné podmínky a vyvolá příjemnou náladu. Pro finální práce při rekonstrukci nebo obnově vzhledu vašeho bytu vám nabízíme spolupráci – zajistíme pro vás kompletní malířské práce.

Před každým malováním doporučujeme upravit podklad. U výrazných nebo starších maleb oškrábáním předešlých vrstev, následná penetrace zlepší přilnutí barvy a zajistí její vyšší odolnost. Důležitá je také oprava drobných prasklin v omítce nebo děr. Následná malba pak sjednotí celou plochu a vytvoří dokonalý základ. Malování pokojů představuje fyzicky náročný soubor činností. Ušetříme váš čas i samotnou námahu.

Vyklizený prostor zakryjeme, provedeme veškeré přípravné i hlavní malířské práce. V případě potřeby vám rádi pomůžeme i se stěhováním nábytku a nabídnout můžeme také závěrečný důkladný úklid. Změn vašeho bytu se nemusíte bát. Veškeré práce odvádíme pečlivě, dbáme na dodržení sjednaných termínů.

V rámci našich služeb vám vždy doporučíme barvy, které výborně přilnou, mají vysokou krycí schopnost, s garancí dlouhé trvanlivosti odolávají oděru, UV záření i případné vlhkosti. Pro zatížené prostory vstupní chodby, kuchyně nebo koupelny upravíme nátěr dalšími zušlechťujícími materiály. Nabídnout vám můžeme i speciální složky. Finální nátěr může být dokonce vodou omyvatelný, lépe se tak udržuje.

Obraťte se na nás kdykoli. Rádi vám nabídneme spolupráci při plánované rekonstrukci. Pomůžeme vám přeměnit byt přesně podle vašich představ. V případě nehody a poškození vzhledu stěn vám nabídneme rychlý termín a pomoc s odstraněním následků zatékající vody, kouře a podobně.

Malířské práce
nátěry
Nátěry
 • nátěry dveří
 • nátěry zárubní (futer)
 • nátěry oken a dveří
 • nátěry nábytku
 • obnova nátěru Euro oken a dveří
 • nátěry plotů a zábradlí
 • nátěry kovových konstrukcí
 • nátěry radiátorů
 • nátěry linkrusty (omyvatelný sokl)

Při rekonstrukci nebo zásadní úpravě domu je třeba myslet i na ochranu a vzhled oken a dveří. U kvalitního vybavení se poměrně často můžete vyhnout investici vysoké částky i času do kompletní výměny. Pokud je základní materiál v dobrém stavu, stačí oslovit profesionální natěračskou firmu a novým povrchem oživit vzhled oken i dveří a zároveň jim navrátit vyšší odolnost.

Ochrana a krásný vzhled

Krycí nátěr nedodává pouze zajímavý vzhled. Laky i glazury chrání dřevo i kov před výkyvy počasí, střídáním teplot a zejména vůči vlhkosti. U dřeva následně chrání i před vznikem a rozvojem plísní, hub a roztočů, které nejen poškozují dřevo, ale mohou mít i špatné dopady na vaše zdraví. Kvalitní nátěr zásadně prodlouží životnost těchto stavebních prvků. Správně ošetřené rámy nepodléhají tvarovým změnám, například puchření, drolení vlivem vlhkosti. Při zavírání stále dobře těsní, udržují dobrou izolaci.

Současné technologie nabízí vysoce kvalitní laky i nátěry. Barevné ladění rámů i oken je zcela na vás. Vybírat můžete z široké škály vzorníku, konkrétní odstín je možné vytvořit i na přání. Nátěru předchází pečlivé odstranění původní barvy, nejčastěji opalováním a mechanickým seškrábáním. Nerovnosti, štěrbiny a další drobné nedostatky jsou vyplněny speciálními tmely. Na základě použitého laku je postupně proveden příslušný počet nátěrů. Kvalitně natřená okna i dveře není nutné již nijak dál upravovat. Barva dokonale chrání ošetřený materiál a prodlužuje jeho životnost.

Profesionální služby

Jako dobře zavedená firma – Malířství Dráb vám nabízíme kompletní malířské práce, natěračské práce i služby v rámci drobných zednických oprav. Na základě osobní konzultace provedeme pečlivé zaměření, doporučíme vám nejvhodnější materiál i způsob nátěru či malby. K perfektně odvedené práci nám napomáhá profesionální vybavení i letité zkušenosti.

Postaráme se o dodání barev, laků i dalšího materiálu. Veškeré práce provádíme pečlivě, dodržujeme předem sjednané termíny i cenu. Následný úklid po práci je samozřejmostí. Obraťte se na nás kdykoli – jsme tu pro vás.

Při rekonstrukci domu nebo bytu nemusíte počítat s nákladnou investicí do výměny oken. Špatný stav rámů nebo požadované změny v celkovém vzhledu je možné řešit jednoduchou renovací a nátěry. Nabízíme nátěry oken jakéhokoli typu.

Pečlivá příprava

Kvalitu nátěru určuje především důkladná příprava. Speciální technikou odstraníme zbytky původní vrstvy. Nový nátěr perfektně přilne, předejdeme vzniku nevzhledných stop. Lak vytvoří dokonalou celistvou vrstvu, která se ani působením UV záření a vody neloupe.

Kvalitní materiály

Pro práci využíváme osvědčené materiály, se kterými máme nejlepší zkušenosti. Využíváme laky s vysokým podílem pigmentů, které mají skvělou krycí schopnost. Podkladový lak, hlavní nátěr a případné další úpravy vždy řešíme přesně podle vašeho přání. Dokážeme vrátit oknům původní vzhled, bez problémů dokážeme plochám vtisknout zcela nový vzhled.

Jednotný styl celého domu

Okna hrají důležitou roli v celkovém pohledu na objekt. Vnitřní i vnější rámy můžeme řešit přirozenými odstíny dřeva. Podle vybavení a stylu interiéru můžeme obě pohledové strany barevně zcela odlišit.

Ke každé práci vám přiblížíme časovou i finanční náročnost a nabídneme řadu možností. Využijte naše služby, jsme si jisti, že dokážeme oživit vzhled a prodloužit životnost oken v jakémkoli typu budovy.

Dveře, stejně jako podlahy, hrají důležitou roli v celkovém vzhledu interiéru. Relativně velká plocha ovlivňuje styl, dokáže opticky zvětšit nebo rozdělit místnost. V řadě případů není nutné s rekonstrukcí bytu myslet i na kompletní výměnu dveří. Nabízíme vám profesionální práci v natěračství a obnově oken i dveří.

Kvalitní příprava i práce

Finální barvu a vzhled dveří necháme zcela na vašich představách. Očekávané barvě a řešení pak zcela přizpůsobíme postup práce. Pečlivě odstraníme původní vrstvy, opalováním nebo škrábáním, další možností jsou i chemické prostředky. Na dokonale zapravený povrch bez stop kazů pak nanášíme základní nátěry. Finální úpravy zahrnují nejen možnost k návratu k přirozené barvě dřeva. Dokážeme napodobit kresbu vláken, využít můžeme různé dekorační techniky. Moderní interiéry může doplnit celistvá jednobarevná plocha.

Perfektní vzhled interiéru

Kvalitní přípravou i dalšími kroky se vždy snažíme plně přiblížit vašim představám. Dokážeme realizovat opravy dveří v historických objektech, interiérech zařízených v rustikálním i moderním stylu. Dveře kombinované výplní z dalších materiálů řešíme s vysokou opatrností tak, abychom nezasáhli ani nepoškodili vymezené plochy.

Obraťte se na nás kdykoli. Nabídneme vám pestrý vzorník barev i možností a pomůžeme vám vrátit vašemu domu jednotný nový vzhled. Úpravou dveří zvýšíte reprezentativní dojem i ve veřejných prostorech, jako jsou kanceláře, provozovny, restaurace, kavárny a další místa.

Opravy a renovace oken nemusí představovat složitou práci. Nabízíme vám nátěry eurooken i dveří, které realizujeme přesně podle vašeho zadání. Pečlivou přípravou i kvalitními materiály vrátíme původní vzhled, prodloužíme životnost a ušetříme vám čas.

Opravy drobných i výrazných vad

Okna v relativně dobrém stavu jemně brousíme a tmelením zapravíme menší poškození. Starší okna většinou vyžadují náročnější odstranění původního laku. Jednotlivé vrstvy nátěrů jsou přebrušovány, aby finální vzhled dokonale splnit požadavky na celistvost a dlouhodobou odolnost.

Povrchová úprava pro snadnou údržbu

Dřevěná okna vyžadují pravidelnou údržbu. Snažíme se využívat moderní materiály, které takovou práci ulehčí. Kvalitní nátěry a následná impregnace oleji pomůžou předejít vzniku prasklin. Okna jsou náchylná ke vzniku vad zejména ve spojích nebo z vnější části, která je vystavena nejvíce povětrnostním vlivům.

Moderní laky vyhovují zátěži rozdílných teplot, přímému UV záření i spádové vody. Vysoký poměr pigmentů má skvělou krycí schopnost a nabízí pestrou škálu barev a odstínů. Natěračské práce nabízíme pro okna a dveře rodinných domů, ale i provozoven. Dokážeme vrátit objektu zcela nový vzhled.

Střechy a okapní systém, včetně oplechování je vystavený vlivům přímého UV záření, spádové vody i výkyvům teplot. I kvalitní realizace vyžaduje pravidelnou údržbu a občasné úpravy. Nabízíme vám kompletní práce v přípravě podkladu, nanesení základních vrstev i úpravy finální podoby.

Kvalitní práce pro jakékoliv objekty

Nátěry střechy garáží, dílen, provozoven, ale i ochranné oplechování rodinných domů dokážeme řešit přesně podle vašich představ. Disponujeme veškerou technikou, poradíme si se špatně dostupnými místy, s výškou i s dalšími dispozicemi. S minimálním dopadem na pohodlí v užívání objektu zajistíme pravidelnou údržbu i rozsáhlé změny.

Dlouhá životnost a perfektní vzhled

S nově upravenými povrchy nesouvisí pouze upravený vzhled. Relativně jednoduchý zásah může oživit styl domu, zvýší jeho atraktivitu a v rámci tržní hodnoty jej dokáže posunout v žebříčku mnohem výš.

Nové nátěry jsou zásadní také pro životnost stavebních prvků. Spolehlivě chrání podklad před korozí nebo jinými projevy stárnutí. Zachytí spádovou vodou a zabrání zeslabení ochranné funkce pláště. Můžete se na nás kdykoli obrátit. Ochotně vám přiblížíme časovou i finanční náročnost podle konkrétního stavu střechy, její přístupnosti a velikosti plochy. Zajistíme veškeré práce s ohledem na vaše možnosti i přání finálního vzhledu.

Součástí naší nabídky jsou i doplňkové služby. Ušetřete si čas i zbytečnou námahu. Při rekonstrukci nebo plánované obnově vašeho interiéru se postaráme nejen o základní ošetření ploch a malování, ale i o kompletní úklidové práce. Převezmeme váš byt a vrátíme vám jej ve zcela nových barvách a v perfektní čistotě. Postaráme se o mytí oken, podlah, stěhování a zakrývání nábytku. Pro nový vzhled vašeho domu nemusíte udělat vůbec nic. Naše služby se vztahují i na prácí při nátěrech oken, dveří, ale i při zásadní rekonstrukci a řešení venkovních nátěrů.

Snažíme se zajistit, abychom byli pro naše zákazníky pomocnou rukou a postarali se kompletní zařízení malování. Nemusíte se na nás obracet pouze v případě složitých úprav a velkých ploch. Rádi vám pomůžeme i při malé rekonstrukci. Vždy dodržujeme sjednané termíny a přání našich zákazníků. Vždy se snažíme nabídnout perfektní práci ve velmi přístupných cenách.

Protipožární nátěry
 • protipožární nátěry dřeva
 • protipožární nátěry kovu

Hlavním úkolem protipožárních nátěrů je oddálit ničivé důsledky přímého ohně nebo sálajícího tepla. Speciální složení nátěrů dokáže zásadně snížit nebezpečí zranění při požáru, výrazně eliminuje způsobené škody.

Protipožární nátěry jsou aplikovány přímo na konstrukci, jsou vhodné pro dřevo i kov. Na jejich základě je možné dál postupovat s běžným ošetřením a nátěrem.

V případě požáru tato speciální složka „napění“ a dokáže účinně oddělit sálající teplo nebo přímé plameny od povrchu konstrukce. U dřeva nedochází k okamžitému šíření požáru, konstrukce neprohoří. Kovové prvky se nedoformují teplem. Konstrukce neztrácí svou nosnost, což je zásadní pro bezpečnou evakuaci osob, případně záchranu cenného majetku či vybavení. V některých případech dokáže protipožární nátěr dokonce natolik ochránit konstrukci, že po zásahu hasičskou technikou není nutné konstrukce strhnout a nahradit novými.

Vysoká ochrana konstrukce domu i střechy

I přes veškerá opatření a kvalitní zabezpečení musí každý majitel domu pracovat s jistou měrou nebezpečí vzniku požáru. Veřejně přístupným budovám dokonce ochranu nařizuje příslušný zákon, ale ani majitelé soukromých domů by neměli možné nebezpečí podcenit. Protipožární nátěry jsou vysoce účinné, jejich aplikace nevyžaduje zásadní technické úpravy či složité postupy. Relativně nízkou investicí můžete v budoucnosti předejít rozsáhlým škodám na majetku nebo dokonce zranění osob.

Zaměření i kalkulace zdarma

Naše společnost se specializuje v oboru malířství a natěračství. Máme bohaté zkušenosti s aplikací všech typů ochranných nátěrů. Rádi vám doporučíme ideální typ protipožárního nátěru i jeho aplikaci. Zajistíme pro vás kompletní realizaci – od dodání materiálu, jeho nanesení i vrchní úpravu podle barevného zadání. Každou zakázku provádíme s maximální pečlivostí, vždy se snažíme vyjít našim klientům vstříc i příznivou cenou. Kdykoli nás kontaktujte, rádi vám zodpovíme veškeré dotazy.

protipožární nátěry dveří
IMG_20220608_115947IMG_20220617_144212
Nátěry fasády, venkovní nátěry
 • omytí fasády
 • omytí fasády od mechů
 • nátěr fasády

Naše společnost se zabývá malířskými a natěračskými pracemi. S profesionální letitou zkušeností vám nabízíme kompletní portfolio od zajištění výmalby bytu, nátěru oken, dveří, nábytku až po nátěr fasád. Barevným sjednocením dáte vašemu domu nový krásný vzhled. Drobnou úpravou speciálními nátěry navíc posílíte jeho životnost a odolnost původní fasády. Nátěry fasád nejsou finančně náročné, jejich realizace probíhá rychle a s okamžitým efektem.

Investice do delší životnosti

Fasáda domu má velmi důležitou funkci ve zvyšování tepelné izolace. Chrání dům před únikem tepla a tím nepřímo snižuje i náklady na vytápění. Celistvá fasáda také chrání zdivo před poškozením vlhkostí. Vzlínající vlhkost může dlouhé roky pomalu pronikat do interiéru domu a následné odhalení může mít za následek poměrně technicky i finančně náročné opravy.

Hydrofobní nátěry

Mezi oblíbené typy patří hydrofobní nátěry. Zejména části domu, které jsou většinu dne stíněné nebo jsou vystavené vysoké vlhkosti, jsou ideálním místem pro vznik a šíření plísní a hub. Hydrofobní nátěry dokáží dokonale oddělit vzdušnou vlhkost i dešťovou spádovou vodu od povrchu fasády a zabraňují tak vzniku těchto škůdců. Zároveň zvyšují odolnost fasády, chrání odstín barvy a výrazně prodlužují životnost venkovního povrchu.

Rychlá realizace plus příznivá cena

Chraňte vás dům a prodlužte jeho životnost i váš komfort bydlení. Rádi vám připravíme návrh včetně kalkulace a zaměření pro nátěr celého domu. Navrhneme vám nejvhodnější nátěrové materiály i postup. Barevný odstín připravíme přesně podle vašeho zadání. Ke každé zakázce přistupujeme s nejvyšší pečlivostí, vždy dodržujeme předem sjednané termíny i cenu. Při práci se snažíme postupovat šetrně k okolnímu prostředí zahrady, disponujeme veškerou profesionální technikou.

Obnova venkovního nátěru nebo rekonstrukce fasády pro vás nemusí být technicky náročnou akcí. Nemusíte investovat do barev a ještě i vybavení, které běžně neupotřebíte. Rádi veškeré práce převezmeme za vás.

S malířstvím a natěračstvím máme letité zkušenosti a samozřejmě máme k dispozici veškeré odborné vybavení a nářadí. V prostorech s horší dostupností si bez problémů poradíme. A zajistíme i nejvhodnější barvy a nátěrové hmoty. Při práci postupujeme pečlivě a přesně podle přání našich zákazníků. Veškeré plochy před novým nátěrem vhodně ošetříme a upravíme. Možné nerovnosti zahladíme společně s dírami a drobnými oděrkami. Hotovou práci předáváme vždy v dohodnutém termínu. Snažíme se, aby byl s naší firmou spokojen každý zákazník. Námi opatřené nátěry jsou zárukou dlouhé trvanlivosti a barevné stálosti. Snažíme se doporučovat vždy nejkvalitnější materiály. Ušetřete si starosti i čas, jsme vám kdykoli k dispozici.

Fládrování
 • fládrování dveří zárubní (futer)
 • fládrování nábytku

Fládrování představuje unikátní techniku, která dokáže oživit starý nábytek a novým prvkům vtisknout jedinečnou podobu. Dva rozdílné odstíny laku dokážou perfektně napodobit přirozenou kresbu dřeva. Techniku je možné aplikovat na původní dřevěný nábytek a vrátit mu dřívější podobu. Fládrování však nabízí využití i v dalších materiálech. Lamino, dřevotřísku, dokonce plech nebo plast můžete dokonale proměnit.

Zcela nový interiér

Techniku oživuje vybraný odstín barev. Můžeme využít klasické tóny hnědé a béžové, které napodobí nejčastěji využívané dřeviny. Originálně působí technika v kombinaci pastelových barev a sytých odstínů základní černé, hnědé nebo bílé.

Perfektní vzhled a ochrana dřevěných prvků

Nabízíme vám zpracování dřevěného nábytku, dveří i oken. Pomůžeme vám od základu oživit a změnit jakýkoli interiér. Pro nový vzhled interiéru nemusíte investovat do nového nábytku ani řešit kompromisy. Ochotně vám přiblížíme možnosti této techniky. Upravíme základní podklad, zapravíme drobné nedostatky a vytvoříme novou vrstvu, která podtrhne originální vzhled bytu, provozovny, kanceláře nebo jakýchkoli reprezentačních prostor.

fládrování dveří
Doplňkové služby

Při běžném malování bytu vždy pečlivě zapracujeme nerovnosti stěn a stropů, opravujeme trhliny i spáry. Umíme pracovat se speciálními tmely a výplněmi. Naše služby vám nabízíme i v rámci pomoci při rekonstrukci, při stěhování do nového bytu nebo realizaci změn vašeho bytu. S drobnými úpravami nemusíte ztrácet čas. Máme k dispozici veškeré řemeslné vybavení, práci provedeme za vás rychle a pečlivě.

Úpravy a menší změny

Ani s požadavkem menších zednických úprav se nemusíte obracet na stavební firmy. Rádi vám pomůžeme se změnami. Například vyzdívání prostoru kolem oken po výměně špaletových za plastová. Často pomáháme realizovat i změny v průhledech, upravujeme šířku i tvar profilu dveří, vyzdíváme různé estetické prvky jako výklenky nebo vsazené police. Můžeme připravit prostor pro technická zařízení, upravit dispozice bytu změnou přepážek.

Práce podle individuálního zadání

Obrátit se na nás můžete s jakýmkoli požadavkem. Rádi si uděláme čas i na drobné úpravy. U složitějších prvků s vámi budeme předem konzultovat způsob provedení a jeho náročnost. Vždy se snažíme vyjít našim zákazníkům vstříc ochotou, pečlivou prací i příznivou cenou.

 • přikrytí nábytku a podlahy
 • váleček, linkování
 • broušení nové omítky
 • hrubý úklid
 • strhávání tapety

Součástí naší nabídky jsou i doplňkové služby. Ušetřete si čas i zbytečnou námahu. Při rekonstrukci nebo plánované obnově vašeho interiéru se postaráme nejen o základní ošetření ploch a malování, ale i o kompletní úklidové práce. Převezmeme váš byt a vrátíme vám jej ve zcela nových barvách a v perfektní čistotě. Postaráme se o mytí oken, podlah, stěhování a zakrývání nábytku. Pro nový vzhled vašeho domu nemusíte udělat vůbec nic. Naše služby se vztahují i na prácí při nátěrech oken, dveří, ale i při zásadní rekonstrukci a řešení venkovních nátěrů.

Snažíme se zajistit, abychom byli pro naše zákazníky pomocnou rukou a postarali se kompletní zařízení malování. Nemusíte se na nás obracet pouze v případě složitých úprav a velkých ploch. Rádi vám pomůžeme i při malé rekonstrukci. Vždy dodržujeme sjednané termíny a přání našich zákazníků. Vždy se snažíme nabídnout perfektní práci ve velmi přístupných cenách.