MALÍŘSTVÍ - Jiří Dráb

Protipožární nátěry


Hlavním úkolem protipožárních nátěrů je oddálit ničivé důsledky přímého ohně nebo sálajícího tepla. Speciální složení nátěrů dokáže zásadně snížit nebezpečí zranění při požáru, výrazně eliminuje způsobené škody.

Protipožární nátěry jsou aplikovány přímo na konstrukci, jsou vhodné pro dřevo i kov. Na jejich základě je možné dál postupovat s běžným ošetřením a nátěrem.

V případě požáru tato speciální složka „napění“ a dokáže účinně oddělit sálající teplo nebo přímé plameny od povrchu konstrukce. U dřeva nedochází k okamžitému šíření požáru, konstrukce neprohoří. Kovové prvky se nedoformují teplem. Konstrukce neztrácí svou nosnost, což je zásadní pro bezpečnou evakuaci osob, případně záchranu cenného majetku či vybavení. V některých případech dokáže protipožární nátěr dokonce natolik ochránit konstrukci, že po zásahu hasičskou technikou není nutné konstrukce strhnout a nahradit novými.

Vysoká ochrana konstrukce domu i střechy

I přes veškerá opatření a kvalitní zabezpečení musí každý majitel domu pracovat s jistou měrou nebezpečí vzniku požáru. Veřejně přístupným budovám dokonce ochranu nařizuje příslušný zákon, ale ani majitelé soukromých domů by neměli možné nebezpečí podcenit. Protipožární nátěry jsou vysoce účinné, jejich aplikace nevyžaduje zásadní technické úpravy či složité postupy. Relativně nízkou investicí můžete v budoucnosti předejít rozsáhlým škodám na majetku nebo dokonce zranění osob.

Zaměření i kalkulace zdarma

Naše společnost se specializuje v oboru malířství a natěračství. Máme bohaté zkušenosti s aplikací všech typů ochranných nátěrů. Rádi vám doporučíme ideální typ protipožárního nátěru i jeho aplikaci. Zajistíme pro vás kompletní realizaci – od dodání materiálu, jeho nanesení i vrchní úpravu podle barevného zadání. Každou zakázku provádíme s maximální pečlivostí, vždy se snažíme vyjít našim klientům vstříc i příznivou cenou. Kdykoli nás kontaktujte, rádi vám zodpovíme veškeré dotazy.